Albumpresentatie Hannie Slingerland

Hannie Slingerland, onze docent klassiek zang, heeft samen met componist Hans Erik Dijkstra, pianodocent van De Muzen, en vier houtblazers (Animando Ensemble) een CD opgenomen genaamd ‘Op een kat’. Een poëtisch album met liederen over katten en andere dieren, onder andere met composities op teksten van Kees Stip en Carnaval des animaux van Saint Saens.

Dit album presenteren ze op zondag 6 juli in De Cultuurfabriek. Het concert bestaat uit een selectie van de opgenomen liederen, instrumentale stukken en gedeclameerde gedichten. Hierbij ligt de nadruk vooral op het werk van Kees Stip.

Over de muzikanten

Hannie Slingerland is zangeres, dirigent en zangcoach. Ze leidt haar eigen (solisten) ensemble “de Slingerland Singers” en is dirigent van het Zeister Kamerkoor (sinds 2021) en Soester Kamerkoor Tourdion (sinds 2024). Ze verzorgt koorinstuderingen, geeft zanglessen bij De Muzen en thuis in Amersfoort, en organiseert (opera)cursussen en workshops. Ook verzorgt zij koorinstuderingen bij (blaas)orkesten. 

Hans-Erik Dijkstra is pianist, componist en arrangeur. Sinds 1995 is hij actief als freelance begeleider en correpetitor, onder andere bij het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij geeft pianoles bij De Muzen, en bij de muziekschool in Barneveld. Daarnaast is hij vaste begeleider van onder andere Toonkunst Arnhem en het Bachkoor Apeldoorn. Hans-Erik treedt op als solist en begeleider van bekende zangers, en componeerde onder meer de opera’s Repelsteeltje (2006) en Reintje (2021).

Het Animando Ensemble, opgericht in 1997, bestaat uit vier blazers en piano. Het ensemble werkt regelmatig samen met Hannie Slingerland en begeleidt regelmatig haar concerten, met onder meer arrangementen van Hans-Erik Dijkstra. Ze traden op in opera’s als De Bruiloft van Figaro, Repelsteeltje en Reintje.

De presentatie begint om 14.00 uur in de centrale hal van De Cultuurfabriek en het is gratis te bezoeken.